Turbo Arıza Tespit Cihazlarımız

SES BALANS MAKİNASI

Katriç gövdesinde rötor balansı düzgün olan ve ana yatakları yeni olan bir turboda gözle görülmeyen hatalar bulunabilir. Bu hatalar aracın üzerinde normalden daha fazla titreşimle çalışarak ıslık sesi yapabilir. EVB turbo balans makinası Avrupa da profesyonel atölyeler tarafından en çok tercih edilen yüksek hızlı balans makinasıdır. Turbo şarjın titreşime bağlı problemlerini tamamen bitirmek üzere hassas sensörler, ölçüm üniteleri ve lazer ile donatılmıştır. Aynı zamanda turbo chargerı 200.000 rpm devirde çevirerek yüksek basınçlarda yağ kaçak testi yapar.

FLOW BENCH MAKİNASI

Bu yenilikçi makinamız ile VNT sistemli turbolarda VNT sisteminin istenilen orijinal ayarında olmasını test etmektedir. Bu ayar turboda çok önemli olmakla birlikte turbonun araç üzerindeki orijinal performansında olmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra elektronik westgate programlaması bu teknolojide mevcuttur.

TURBO TEMİZLEME MAKİNASI

Yağlı ve kirli bir şekilde gelen turbonuzun yağından ve kirinden arınması için özel üretim sıcak ve basınçlı su ile temizlenmesini sağlayan temizlik makinamız.

MİL BALANS MAKİNASI

Turbo üzerinden çıkan milin tekrar kullanılması veya kullanılamaması için karar vermemize yardımcı olan bu makinamız mildeki gözle göremediğimiz balansı ve eğikliği görmemize yardımcı olmaktadır.

TURBO KUMLAMA MAKİNASI

Temizleme makinasından çıkan turbonun bütün parçaları profesyonel ekibimiz tarafından dağıtılarak eksoz ve emme salyangozların ilk günkü gibi görünmesi için kumlama makinamızda kumlanılmaktadır.
Konuşmayı başlat
İzmir Turbo | Melih Dere
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?